3 tipy, jak ochránit pleť proti sluníčku

Určitě vás v posledních týdnech také vykolejilo to hrozné horko s teplotami vysoko nad 30 stupňů. Jak by taky ne. V našich zeměpisných šířkách na to nejsme zvyklí. Dobrá zpráva je, že už máme ty vedra za sebou.

Víte ale, jak chránit svoji pleť před škodlivým UV zářením?

Když jdete k vodě, tak se jistě namažete opalovacím krém s faktorem. Jak ale chráníte pokožku, když jdete na procházku nebo do práce? Možná jste již slyšela, že sluníčko opaluje i ve stínu.

Přináším vám 3 tipy na přípravky, které obsahují SPF a ochrání vaši pleť:

1. Denní krém

Když si vybíráte krém, dívejte se, aby obsahoval SPF. Ten ochrání vaši pokožku před škodlivým zářením během celého dne. Na noc pak musíte používat jiný krém bez faktoru, aby vaše pleť nebyla zbytečně zatěžována.

2. Make-up

Slyšela jsem od mnohých žen, že v létě make-up nenosí. Měly k tomu různé důvody od toho, že se jim stejně rozteče až po to, že pleť nemůže dýchat. Právě v létě je ale make-up tolik potřebný právě pro ochranu pokožky. Při správném výběru konzistence a kvality tyto problémy odpadají. Navíc existují make-upy s SPF, které ji také ochrání proti UV záření.

3. Fixační krém pod make-up

Pokud máte obavy, že se vám make-up v horku rozteče, pak si pořiďte fixační krém pod make-up, který tomu zabrání. Mívá také SPF, takže nejen, že se vám make-up ani nehne, ale zároveň budete chráněná.

Nejlepší variantou je zkombinovat více přípravků s ochranným faktorem. Účinky ochranné vrstvy se pak posilují a prodlužují.

CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH NA BLOGU?

Vložte svůj email a budete vědět o nových článcích mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Stáhněte si zdarma ebook:

    Co dělat s problémovou pletí?

    Sníte o krásné pleti bez problémů? Nemusíte mít celý život komplexy ze své pleti. Můžete je vyřešit a mít svoji vysněnou pleť.